Hayatınızı Anlamlandıracak Kurallar

Kimi zaman hayatın getirmiş olduğu sorunlar hiç olmadığı kadar ağır gelebilir. En büyük acıyı çektiğini düşünen insanlar kendilerini dış dünyaya kapatırlar. Halbuki böylesi durumlarda unutulmaması gereken en önemli şey, sizlerden çok daha kötü şeyler yaşamakta olan insanların olduğu gerçeğidir. Üstelik hayatınızda fark etmediğiniz ancak sizi ve yaşamınızı çok daha anlamlı kılan pek çok şey var.

1-Yeni Şeyler Öğreniyorsunuz

 İster farkında olun ister olmayın, hayat aslında ömür boyu süren bir okul. Ve siz her gün onlarca farklı konuda yeni şeyler öğrenmeye devam ediyorsunuz.

2-Aslında Hata Diye Bir şey Yoktur

 Hayatın içerisinde bir şeyleri denerken başarısız olduğunuz zamanlarda bile aslında yeni şeyler öğrenirsiniz. Bundan dolayı da hata yoktur, yalnızca deneme ve yanılma vardır.

3-“Onlar”a Kavuşmak İyi Bir Son Değildir

 Hayallerinizi süsleyen yerlere gitmek adına yapmış olduğunuz çabaların boşa gitmesine üzülmeniz gerekmez. Çünkü oraya kavuştuğunuz zaman kendinize yeni hedefler koyacaksınız. Tıpkı şu an bulunduğunuz yere gelmek için koyduğunuz hedefler gibi.

4-Hayatınızı Değiştirmek Sizin Elinizde

 Yaşamınızda ortaya çıkan her şeyin ana noktası sizsiniz. Dolayısıyla bu yaşamı istediğiniz noktalara getirmek tamamen sizin yapacağınız seçimler ile alakalı. Bir şeyi istemeniz sonrasında gerçekleştirmemeniz için hiçbir sebep yok.

5-Yaşam, Tahmin Edilenden Daha Kolay.

 Birçok insan hayatının zor olduğundan yakınır. Ancak buradaki en büyük hata, beklentileri gereksiz yere yükseltmektir. Beklentilerin ve isteklerin makul olduğu bir yaşam; her zaman kişinin mutlu olmasına yardımcı olur.

6-Hatırlamak İstediğiniz Şeylerle Hatırlanacağınızı Bilin

 Bir şeyleri değiştirmek adına hiçbir zaman geç kalınmaz. Her yeni gün, yaşanacak yeniliklere gebe. Buna göre hayatınızı şekillendirin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Sen de Düşüncelerini Paylaş!