Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Gerçek Mutluluğa Ulaşmak Zor Değil

İnsanların büyük bir kısmı, mutluluğa ulaşamadığından yakınır. Çünkü ne yaparlarsa yapsınlar sonunda hüsrana ulaştıklarını düşünürler. Halbuki gerçek mutluluğa ulaşmak asla hayal değil. Yalnızca yapılması gereken bazı şeyler bulunuyor.

1-Hiçbir Şeyi Ertelemeyin

 Yeni bir dil öğrenmek ya da spor yapmak adına sürekli bir şekilde yaşamınızı erteliyorsanız artık bunun için daha fazla ertelemeyin. Formda kalmak, daha öncesinde görmediğiniz yerleri gezmek ya da yabancı dil öğrenmek adına artık yaşamayı ertelemeyin.

2-Kin ve Nefreti Kendinizden Uzak Tutun

 Birilerinden nefret etmek ve ona karşı kin duymak, insanların sağlıklarını ciddi anlamda etkiliyor. İnsanlar ile alakalı dedikodu yapmak ya da var olan negatif enerjileri çevreye yaymak sonrasında çevrenizdeki insanlar sizden uzaklaşacak, yalnızlığa mahkum olacaksınız.

3-Geçmişi Geride Bırakın

 Eskiden yaşanmış olan dönemlerde yaşadığınız şeylerden derslerinizi aldığınız için şimdi var olan akla ve zekaya sahipsiniz. Ancak sürekli bir şekilde geçmişi düşünüp şu anki aklınızla o zaman yaşadığınız olayları tekrardan yaşamaya çalışmanız ne yazık ki hiçbir işe yaramayacak. Bunu engellemek adına eskiden yaşanmış olan olayların eskide kalması gerekiyor.

4-Önemsiz İnsanları Düşünmeyin

 Size herhangi bir faydası olmayan kişileri düşünmeyin. Özellikle de son dönemlerde pek çok kişi Twitter ya da Facebook üzerinden bu insanları takip ederek vakitlerini boşa harcıyor. Bunun yerine kendinize ve gittiğiniz yola bakın.

5-Gereksiz Yere Mızmızlanmayın

 Herkesin hayatında üzücü gelişmeler meydana gelir. Ancak böylesi durumlarda yapılması gereken en doğru şey, sorunu çözmeye yönelik düşünmek. Sorun çözülemiyorsa mutlaka yardım alınmalı ve buna rağmen hiçbir şey değişmiyorsa, var olan şey kabullenilmeli.

6-Doğal Olmaya Çalışın 

Genel olarak insanlar karşılarındakinin nasıl biri olduğuna bakar. Sizin de yapmanız gereken şey tam olarak bu. Sizi sevecek olan kişi, olduğunuz gibi sevmeli.

7-İhtiyacınız Kadar Alışveriş Yapın 

Para, kolay kazanılmayan ancak çok kolay harcanan bir şey. Dolayısıyla ihtiyacınız olmadığı halde yalnızca almak adına bazı şeyleri almayın. Bunun yerine gerçekten ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz şeyleri satın almaya başlayın. Paranızı boş yere harcamak yerine sizi gerçekten mutlu edecek şeylere harcayın.

8-Kendinizi Kimseyle Kıyaslamayın 

İnsanların hayatlarında yaptıkları en büyük yanlışların başında, yaşamlarını başkalarının neler yaptığını düşünerek yaşamak geliyor. Siz bunu yapıp yerinizde sayarken onlar çoktan kendi isteklerini başarılı bir şekilde yerine getirmeye devam ediyor.

9-Şansı Verilmez, Yaratılır 

Bazıları hiçbir şey yapmadan her şeyin istedikleri gibi olmasını beklerler. Ancak bunun sonu genellikle hüsran olur. Bunun yerine yapılması gereken şey hayat içerisinde aktif olmak ve şansları kovalamak. Başarısız olmaktan korkmayın. Bir şeye atılacağınız zaman, bunun sonucunda en kötü başınıza neler gelebileceğini düşünün. Düşündüğünüz şeyler, sizin katlanabileceğiniz şeyler ise şansınızı yaratmak adına korkmadan adım atın.

10-Hedefinizi Belirleyin 

Hayatınızın kontrolünü kaybetmeniz demek, başkaları tarafından yönetilmeniz anlamına gelir. Bunu engellemek adına yarınlarınızı kendiniz planlayın ve bunun için elinizden geleni yapın. İlk başlarda zorlansanız da hiçbir şey sizin hayatınız için bir şeyleri yaptığınız gerçeğini değiştirmeyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Kapat
of

Processing files…