Çekim Yasası ile Dilediğiniz Her Şeyi Gerçekleştirin!

Çekim yasası özellikle son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz bir kavram. Diğer yasalara hiç ama hiç benzemeyen çekim yasasının esasen ne olduğunu açıklamakla başlasak daha doğru olacaktır. Çekim yasasını, zihinde canlanan ve gerçekleşmesi arzulanan herhangi bir isteğin gerçeğe dönüşme fenomeni olarak algılanabilir.

Bu süreçte o çok arzulanan şeye dair zihinde derinlemesine bir düşünme biçimi ortaya çıkar. İnanılır ki evrende kendine yer bulan her şey istisnasız şekilde frekansla sayesinde birbirleri ile bir tür iletişim içindedir. Bu aslında çekim yasasının temel ilkesidir.

Eğer kişi kendini; hayalinde canlandırdığı gerçeklikle aynı frekansa dahil edebilirse o arzusuna kavuşacağı düşünülür. Düşüncenin kıvrımlarında gezinebileceğiniz, düşüncenin gücünü yüksek motivasyon ve inançla birleştireceğiniz çekim yasasını aktif bir biçimde kullanmak isterseniz bu maddelere göz atmanızda fayda vardır.

1. Mutlaka Yazın

Yazmaya başladıktan sonra bunun ne kadar büyük bir güç ve silah olduğunu keşfedeceksiniz ve kendinize neden daha önce düzenli olarak yazmadığınız için kızacaksınız. Peki ne zaman ve nasıl yazmalısınız? Çekim yasası kapsamında yazmak, oldukça etkili bir yol. Geçmişte çok arzuladığınız ve gerçeğe dönüşmüş bir şeyi yazmakla başlayın. “Bunun için çok mutluyum, minnettarım” gibi bir teşekkür yazısı yazın. Olumlayıcı cümleler yazmak size iyi gelecektir. Daha önce bir şeyleri istediğiniz ve başardığınızı hatırlayın. Cümleler tamamen size özgüdür. Şimdi de gelecekte o çok istediğiniz şeyi yazın ve gerçekleşmiş gibi minnet edin. Bunu tıpkı geçmiş isteklerinizde yaptığınız gibi yapın.  Henüz gerçekleşmemiş bile olsa bunu başarmış gibi şükretmelisiniz.

2. Spesifik Olun

Arzu ettiğiniz şey ne ise onun detaylarına hakim olun. Hatta öyle hakim olun ki onu zihninizde adeta canlandırın. Bütün ayrıntılarıyla beraber onu görün. Kafanızın içinde adeta kısa kısa filmler oynatın. Bu tarz düşüncelerin son derece etkili olduğunu göreceksiniz.

3. Ufak Adımlarla İlerlemeye Çalışın

Çekim yasasında başarılı olmanın önemli aşamalarından bir tanesi de ufak adımlarla ilerlemektir. Çekim yasasını duymasına rağmen uygulama aşamasında başarısız olan kişilerin en büyük yanılgısı genelde bu oluyor. Ayda 3 bin TL kazanmanıza rağmen ayda 40 bin TL kazanmayı birden hayal etmek anlamsızdır ve daha da önemlisi gerçekçi değildir. Böyle bir geçiş çok kısa vadede zaten gerçekleşemez. Miktarlarınızı mantık çerçevesi içinde belirlemeniz ve ufak adımlarla ilerlemeniz daha doğrudur. Eğer böyle ilerlerseniz değişimin zaten bir şekilde gerçekleşeceğini göreceksiniz.

4. Akışla Uyumsuz Taleplerde Bulunmayın
Evrenin kendine has bir akışı, bir düzeni vardır. Olması gerekenler bu akış içinde bellidir. Aynı şekilde olmaması gerekenleri de biliriz, görürüz. İsteklerinizi zihninizde canlandırırken bu doğal akışa aykırı olmamasına özen göstermelisiniz. Dünyanın en zengin insanıyla evlenmek, büyük bir film yıldızıyla iş yapmak, oldukça uç örneklerdir. İstekleriniz tümüyle kendi gerçekliğinizde olmalıdır. Kendi gerçekliğinize ne kadar sadık kalırsanız bunları gerçeğe dönüştürme şansınız da o kadar artar.

5. İstediğinizden Emin misiniz?

Bir diğer önemli konu da emin ve kararlı olmak. Gerçekten bu şeyi ne kadar arzuluyor, ne kadar istiyorsunuz? Farklı insanların sizin için hayal ettiklerine takılmayın. Siz ne istiyorsunuz? Buna odaklanın. Kalbinizde bu arzuyu hissetmiyorsanız, bu talep zaten karşılık bulmayacaktır. Evren sizin enerjinizle bir şekilde eşleşir. O hiçbir zaman yalan söylemez ve aldatmaz, unutmayın. İstediğiniz şeylerin inanç sistemiyle eşleşmesi gerekir. Bu çekim yasasının belki de en kritik aşamasıdır.

6. Onaylayın

Ortaya çıkardığınız ifadelerin tamamı pozitif ve kendinize özgü olmalıdır. Eğer aklınızın ucunda en ufak bir tereddüt varsa bile bu bir handikaptır. Kafanızı her daim pozitif düşüncelerle doldurun. Pozitif düşüncelere sahip olmak ve bunları onaylamak, sizi sonuca daha kolay götürecektir.


7. Rahatlamaya Çalışın

Rahatlamak da çekim yasasının önemli aşamalarından biri olarak kabul görür. Arzuladığınız şeyin size doğru geldiğini düşünün. Buna inanın ve rahat olun. Tereddüt hissetmeyin. Bir şeyi yalvararak istemek onun gerçekleşmesi için anlamsız bir çabadır. Bu sizi sadece mutsuz kılar ve neticede o istediğimiz şeyi, yani zihnimizde canlandırma eylemini başarıyla uygulayamayız. İstediğiniz şeye doğru büyük bir sakinlikle ve inançla ilerleyin. Endişe duygusundan arının.

8. Şükredin

Var olduğunuz her şey için şükredin. Şükrettiğiniz her şey, çekim yasasıyla gelmeye devam eder. Aileniz, sevdikleriniz, sağlığınız, işiniz, gerçekleşen hayalleriniz… Kısacası sahip olduğunuz her şey için şükretmelisiniz. Bu konuda samimi ve içten olmalısınız.


 

9. İlham Almaya Çalışın

Size iyi gelecek şeyler sizin için bir tür ilham aracı olmalıdır. Etrafınızda size ilham verecek şeylere odaklanmalısınız. Bu tarz ilhamlar, sizin için büyük bir dürtü niteliğinde olacaktır. Evrenin sizi bu konuda desteklediğinden emin olabilirsiniz. Evren size her zaman arka çıkacaktır. O size aynı zamanda rehberlik ediyor. Elde etmek istedikleriniz konusunda size yardımcı olmaya çalışıyor. Simyacı kitabında hatırlanacağı üzere şöyle bir ifade geçer: “Eğer siz bir şeyi sahiden çok arzularsanız onun gerçeğe dönüşmesi adına tüm evren sizinle beraber adeta işbirliği yapmaya hazırdır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

DMCA.com Protection Status