Psikoloji Bilginizi Test edin! Bakalım Geçebilecek misiniz?

Genel olarak hayatımızda bizleri alt edebilecek olan tek şey psikolojidir. Yani aslında bizim için en büyük düşmanı ortaya çıkartan karşımızdaki kişiler ya da onların yaşantılarından ziyade kendi bilinçaltımız olmaktadır. Psikoloji konusundaki bilginizi ölçmek içinse aşağıdaki soruları cevaplamanız yeterli olacak.

1. Psikoloji bir _______ bilimidir.

2. Anlık şekilde öğrenmiş olduğumuz bilgiler beynimizde nerede toplanmaktadır?

Reklâm

3. Şimdi sıra kolay bir soruda. Beyninin genel olarak sol tarafını kullanacak olan bir kişi, hangi alanda başarılı olacaktır?

4. Psikolojinin kökenleri hangi iki disipline dayanmaktadır?

5. “Düzenli bir şekilde çalışacak olan biri, her şeyi biriktirerek bir anda öğrenecek olan kişiye göre öğrendiklerini daha uzun süre hatırlar” tanımı doğru mu yanlış mı?

6. Freud’a göre kişilik oluşumu kaç yaşa kadar sürmektedir?

7. Bilişsel Psikoloji hangi konu üzerine yoğunlaşmıştır?

8. İnsanların yaşadıkları biyolojik süreçlerin davranışlarını ne şekilde etkilediğini inceleyen bilim dalı hangisidir?

9. Bilindiği üzere psikoloji de bir bilim. Psikolog araştırma yapmaya başlayacağı zaman ilk aşamanın hangisi olduğunu sorsak?

10. Beynin benzer bilgileri aynı yere depolamasına ne isim verilir?

11. Freud’un ortaya çıkartmış olduğu kişilik teorisine göre aşağıdakilerden hangisi insanın içindeki doyumsuz hayvan tanımına uymaktadır?

12. Ve Son soruya geldik: Aşağıdakilerden hangisi, bir insanda iki aşırı zıt ruh halinin dönüşümlü olarak yansıtmasına ne denir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

44 yorum

    • psikolojik varlığımız bizleri ne kadar etkiliyor,toplumun psikopatik seviye ortalamasını öğrenmek için ideal testler… 😎 😎 😁

  1. Bu soruların gerçeği tam anlamıyla yansıttığını düşünmüyorum. Kapsam geçerliliği oldukça düşük ve basit düzeyde sorular olmuş, insanları pohpohlamaya yönelik olduğunu da düşünüyorum, kaç soru bildiğimizi göremiyoruz doğrusu ne yanlışı ne gösterilmiyor. Bizim de ağzımıza bir parmak bal çalıyorlar. Madem bisey yapiyosun tam yap. Açıkla şu kadar soruyla şu kadar soru arsi durum bu soruların doğru cevapları bu diye açıklayın

  2. Psikolojisinde sorun yaşayanlara en iyi çözüm namaz +zirik =maneviyat sonuç ruhta huzur psikolojide rahatlama👍 çok basit denemesi bedava parasiz 🙂

  3. psikopat bir psikologmuşum 😀 bunlar zaten leblebi gibi ne bu böyle 😀

  4. bence dogru analiz yapiyor ilk testimde cevapladaim piskopat piskologdum ikinci testi salladim birazda calismam gerektigini soyledi

Sen de Düşüncelerini Paylaş!