Ter Kokusuna Doğal Ev yapımı Roll on İle Veda Edin

Günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen deodorant ve koltuk altı roll-on  kullanımı her ne kadar bizi rahat hissettirse de, bu kimyasalların vücudumuza verebileceği zararlarda bizi düşündürmüyor değil. Peki hiç kendi roll-on nunuzu evde  hazırlamaya düşündünüz mü?

Böylece hem bir sürü kimyasala maruz kalmayacak ve kendi hazırladığınız doğal ürününüz ile günlük yaşantınıza rahatla devam edebileceksiniz.  Evde hazırlayacağınız roll-on unuzun ana maddesi karbonat. Karbonat sizi aktif bir günde bile ter kokusundan korurken aynı zamanda koltuk altınızda ki ölü hücrelerin birikmesi  sonucu oluşan koyu renk tonunun ortadan kaybolmasını sağlayacaktır.

Malzemeleri  bir kez temin etiğinizde  defalarca ve size uzun süre size yetecek roll-onunuzu yapabilirsiniz. Hem çok ekonomik, hem de sağlınız tehdit etmiyor. Temin etmeniz gereken malzemeler kolayca ulaşabileceğiniz malzemeler. Doğal antiseptik özelliklerinden dolayı  Karbonat ve ilave edeceğiniz uçucu yağlar ile de doğal hoş bir koku elde ediyoruz ve doğal roll-onunuz hazır. Gerekli malzemelerin tam listesi ve yapımını aşağıda bulabilirsiniz.

Malzemeler;

1/2 Çay bardağı  karbonat

1/2 Çay bardağı Nişasta (Mısır yada ,Buğday)

2-3 Yemek kaşığı Hindistan Ceviz Yağı

Birkaç damla zevkinize özel esans (Çilek yağı,vanilya yağı v.b)


Yapılışı;

Karbonat, nişasta ve Hindistan cevizi yağı eklenip kasenin içerisinde kartopu yapılacak kıvamı alana kadar karıştırılır. Bu karıştırma aşamasında Hindistan ceviz yağı margarin yoğunluğunda olduğu içi sabırla karıştırmak gerekir, böylece tam kıvam yakalanacaktır.

Hindistan ceviz yağı kendince hoş bir kokuya sahip fakat yinede eğer değişik kokular elde etmek istiyorsanız kıvam aldıktan sonra zevkinize göre bir kaç damla esans ekleyip eski roll-on kutularına yada uygun başka bir kutuda serin ortamda saklayabilirsiniz. Ev yapımı roll-onununz hazır, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yoğun,aktif  günlerinizde hazırlamış olduğunuz roll-onunuzun  çok işe yaradığını göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Denedim gerçekten çok pratik ve kullanışlı oluyor. Ben esans kullanmadan yaptım, çok hoş bir kokusu oluyor zaten..Herkese tavsiye ederim. Bu faydalı bilgi için teşekküler..

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

DMCA.com Protection Status