Araştırmalara Göre En Zararlı Uyku Pozisyonu

American Mayo Clinic bünyesinde yer almakta olan uzmanların yaptıkları araştırmalar sonrasında en sağlıksız uyuma şekli ile alakalı net bilgiler ortaya çıktı. Buna göre yüz üstü uyumak başta boyun ve sırt ağrısı olmak üzere eklemlerde karıncalanma gibi birçok farklı sorun ortaya çıkabiliyor.

Midenin üzerine doğru baskı yapılacak şekilde uyumanın sonrasında uzun ve kısa vadede nefes darlığına sebep olabilmektedir. Profesörler, özellikle de hamile olan kadınların yüz üstü şekilde kesinlikle yatmamaları gerekmektedir. Çünkü bu pozisyon kan akışının olması gerektiği şekilde sürdürülmesini sağlamıyor. Böyle olunca da gerek annenin gerekse bebeğin sağlığı tehdit altında oluyor.

İlla ki yüz üstü şekilde uyunması gerekiyorsa, bu aşamada sert bir yatak seçilmelidir. Bunun yanı sıra boyun kısmına doğru yastığın koyulması da yine sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Uykusuzluk çekecek olan kişilerin Alzheimer olma riski 3 kat daha fazla olacağı için uyku sağlığına dikkat çekmek çok önemlidir.

Uyku ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

  1. Devamlı Baş Gösteren Uykusuzluğun Sebepleri
  2. Ne Yapın Edin Uykusuz Kalmayın!
  3. Devamlı Baş Gösteren Uykusuzluğun Sebepleri
  4. Ünlü Bilim İnsanlarının Uyguladığı Zamandan Tasarruf Eden Uyku Sistemi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

DMCA.com Protection Status