Papatya Çayının Faydaları

Papatya Çayının Faydaları

Çok uzun zamanlardan beri gerek ülkemizde gerekse dünya üzerindeki pek çok yerde en sık kullanılan bitki çaylarından bir tanesi olan papatya çayının faydaları, saymakla bitmiyor. İşte papatya çayının faydalarından bazıları.

 

Uykusuzluğa Birebir

 Uyku sorunu çeken kişilerin düzenli olarak papatya çayı tüketmeleri sonrasında sinirleri yatışacak ve kişilerin uykuya geçişleri kolaylaşacaktır. Fakat gebelik döneminde ortaya çıkabilecek yan etkileri henüz tam anlamı ile araştırılmadığı için uzmanlara danışılmadan tüketilmemesi gerekiyor.

 

Adet Sancılarının Giderilmesini Sağlıyor

 Düzenli bir şekilde papatya çayı içen kadınların vücutlarındaki amino asit seviyesi artıyor. Bunun sonucunda ise kas spazmları azalıyor ve böylece adet döneminde oluşan gerginlikler de kolaylıkla yatışıyor.

 

Cilt Hastalıklarını Hafifletiyor

 Egzama, dermatit gibi hastalıklardan muzdarip olan kişiler papatya çayını kullanmaya devam ettikleri müddetçe var olan belirtiler azalmaktadır. Lakin bazı kişilerin papatya çayına karşı alerjileri olabiliyor. Bu konuda herhangi bir sorunun var olup olmadığını anlamak adına ilk olarak elin üst kısmında papatya çayı test edilebilir.

 

Ağız İçindeki Yaralarda Gargara Olarak Kullanılabilir

 Ağız içinde meydana gelen yaraların tedavisi için gün içerisinde yemeklerden hemen sonra ve akşamları yatmadan önce papatya çayı ile gargara yapılmalıdır. Böylece yaralar çok kısa süreler içerisinde geçmeye başlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Hey there!

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Kapat
of

Processing files…